2021 Yılı İçin Asgari Ücret Belirlendi

28.12.2020
169
2021 Yılı İçin Asgari Ücret Belirlendi

Milyonlarca vatandaşın uzun süredir beklediği 2021 asgari ücret pazarlıkları sona erdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, canlı yayında düzenlenen bir basın toplantısıyla yeni asgari ücreti açıkladı. Açıklamaya göre 2021 asgari ücret, 2 bin 825 TL oldu.

Vatandaşların merakla beklediği 2021 yılı asgari ücret toplantıları sona erdi. Geçtiğimiz saatlerde son toplantı ile birlikte asgari ücreti noktalayan hükümet yetkilileri ve işçi sendikaları asgari ücreti belirlediler.

Konu ile ilgili açıklamalar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tan geldi. Canlı yayında açıklamalar yapan Selçuk, 2021 asgari ücret tutarını açıkladı. Açıklanan ücretin, vatandaşları memnun edip etmeyeceğini önümüzdeki günler gösterecek.

asgari-ucret-ne-kadar-oldu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamaya göre 2021 yılı için asgari ücret tutarı 2 bin 825 TL olarak belirlendi. Buna göre bekar bir vatandaşın alacağı net tutar 2 bin 825 TL olacak. Açıklanan tutar, özellikle Türk-İş sendikasını memnun etmemiş olarak görünüyor. Selçuk’la birlikte basın açıklamasına katılan sendika yetkilisi, ücretin yetersiz olduğunu net bir şekilde açıkladı.

Hükümetin 2021 yılı asgari ücreti için açıkladığı ücret aslında TÜİK’in teklifiyle paralel. Geçtiğimiz yıla bakacak olursak benzer bir durum yaşanmıştı. Hükümet, TÜİK’in 2020 yılı teklifini değerlendirmeye alarak asgari ücreti belirlemişti. Böylece 2021 yılı içinde benzer bir olay yaşanmış oldu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.