Yüzümdeki Benleri Nasıl Aldırabilirim?

22.10.2020
110
Yüzümdeki Benleri Nasıl Aldırabilirim?

Herkesin vücudunda ve cildinde ben bulunur. Benler sağlık açısından tehdit oluşturabilir, bazen de göz zevkimiz için rahatsız edici bir haldedir.

Ben aldırma yöntemlerindeki ilerleme son yıllarda oldukça fazladır. Güneş ışıkları benlerin gelişmesinde oldukça etkilidir. Vücudumuzda veya cildimizde bulunan benler çoğu zaman rahatsız edici olmaz. Ne zaman benler yüzümüzde bulunursa ya da vücudumuzun herhangi bir yerinde büyük bir şekilde ise o zaman rahatsız edici olabilir. Normal ciltlerde benler yüzün her bölümüne eşit dağılırlar ve bir arada bulunmazlar. Bazı ciltlerde benler özellikle bir arada bulunarak rahatsız edici görünebilir. Güzellik günümüz açısından oldukça önem kazanmıştır ve yüzümüzde bulunan benler dış görünüş açısından rahatsız edici olabilir.

Yüzdeki benlerden nasıl kurtulursunuz? Bunun için doktora başvurmanız gerekebilir. Doktor tarafından muayene edilirken yüzünüzde bulunan benlerin zararlı ya da zararsız olduğuna karar verilir. Zararlı olan, risk taşıyan benler alınmalıdır. Zararsız olsa dahi isteğiniz doğrultusunda benlerinizi aldırabilirsiniz. Estetik açıdan rahat edemiyor olmanız günlük yaşantınızı büyük oranda etkiler ve küçük bir operasyon ile kolayca çözüme ulaşırsınız.

Ben Aldırma Operasyonu Nasıl Gerçekleştirilir?

Benlerinizin şekli ve derinliği operasyonun tekniğini değiştirebilmektedir. Cerrahi operasyon ya da lazer ile tedavi gerçekleştirilmektedir.

Ben Aldırma Operasyonunda Acı Hissedilir Mi?

Cerrahi operasyonlarda lokal anestezi ile acının önüne geçilir. Lazer operasyonlarda ise uyuşturucu krem uygulanır.

Ben Aldırma Operasyonu İz Bırakır Mı?

Lazer operasyonlarda ciltte hafif bir iz kalabilir. Cerrahi operasyon yapılırken estetik dikiş atılır ve iz kalmaz.

Yüzümdeki Benleri Aldırdıktan Sonra Ne Olur?

Et beni aldırmak tehlikeli mi diye düşünebilirsiniz oysaki ben aldırma operasyonu oldukça kolay bir operasyondur. Operasyondan sonra genellikle operasyon geçirdiğiniz bölge kabuk bağlar. Cilt yapınıza göre bir ya da iki hafta sonra yüzünüzde oluşan kabuk düşer. Kabuğun düşmesi için müdahale etmemeniz çok önemlidir. Kabuk kendi haline bırakılarak düşmelidir. Eğer dikişleriniz varsa, dikişlerinizi aldırmak için bir veya iki hafta içinde operasyonu geçirdiğiniz yere giderek dikişlerin alınması gerekmektedir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.