Et Beni Aldırmak Tehlikeli Mi?

13.11.2020
144
Et Beni Aldırmak Tehlikeli Mi?

Et beni aldırmak kişilerin kendi tercihlerine göre değişen bir durumdur. Bazı kişiler bunu gereksiz görürken bazıları aldırabilir.

Ben Nasıl Alınır?

Ben aldırmak için bir sağlık uzmanına başvuru yapmalısınız. Operasyon yetkisi olmayan kişi ve kurumlara bu işlemi yaptırmamalısınız. Cilde yapılan kesi işlemi için mutlaka uzman ve sertifikalı birilerine yönelim gerekir.

Ben Alınırsa İz Kalır Mı?

Genelde yüz bölgesinde çıkan et benleri daha sıklıkla alınmaktadır. Buradaki ben alınırsa iz kalma olasılığı işlem özelliği ve cilt yapısına göre değişebilir. Kişinin yaşı 60 ve üzeriyse iz kalma olasılığı daha çok olacaktır. Et beni büyüklüğü çoksa dikiş izi de olabileceği için uzun vadede iyileşme olabilir.  Yüzdeki ben alınırsa iz kalmaması için tedavi sürecinin doğru şekilde yapılması gerekir. Yani dikiş alanıyla oynanmamalıdır.

Et Beni Operasyonu Riskli Mi?

Kısa bir operasyon yapılarak et beni alınması gerçekleşebilir. Operasyon riski nerede ve hangi durumda yapıldığına göre değişir. Yanlış yerde işlem yapılırsa sorun artacağı için risk de çoğalır. Bu nedenle öncelikle doğru karar verdiğinizden emin olmalısınız. Yer seçimi konusunda da önce araştırma yapıldığında ilerleme daha kolay olur.

Yüzden Ben Aldırmak Kanser Yapar Mı?

Yüzümdeki benleri nasıl aldırabilirim diye düşünebilirsiniz. Et beni aslında bir tümördür. Yani vücudun dışarı atmak istediği ve kabul edemediği maddeler demektir.  Bu kısımda işlem yapılması ancak içerisinde dağılma riski olan bir madde olmadığında mümkündür.  Bazı kişilerdeki et benleri yayılan kanser türü de taşıdığı için çözüm açısından farklı yollar denenebilir. Bu zaten ayrıca tıbbi bir konu olarak düşünülebilir.

Et Beni Aldırmak Ve Estetik Açıdan Durum

Estetik görüntü bazı kişiler açısından sorun olmamakla beraber bazı kişilerde sorun olarak görülebilir. Et beni aldırmak genel olarak sağlık sorunu yaratmıyorsa pek önerilmez.  Vücudun geneline genel olarak en az müdahale ile hayata devam edilmesi ruhsal bütünlük açısından da önemlidir. Fakat başka kişilerin yorumları, beğenilme isteği ve kendini yetersiz değersiz görme gibi durumlarda et beni aldırmak isteyebilir, hızlı operasyon talep edebilirsiniz. Estetik açıdan kendi fiziksel yapınızdan siz sorumlusunuzdur.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.