Zoom Programı Nedir? Nasıl Kurulur?

20.12.2020
105
Zoom Programı Nedir? Nasıl Kurulur?

Zoom programı için kısaca topluluk halindeki kişilerin online olarak görüşme yapmasını sağlayan uygulama diyebiliriz.

2020 mart ayından beri okulların yüz yüze eğitimden online eğitime geçmesi üzerine zoom programı en çok tercih edilen canlı ders programı olmuştur. Öğretmen ve öğrencilerin derslerini online yapmaları üzerine kullanıcı kitlesi ve kullanım alanı gittikçe artış gösteren bu uygulama birden fazla kişinin aynı anda görüntülü görüşmeler yapabilmesini sağlar. Zoom programını sadece okullar değil aynı zamanda, şirketler toplantılarını ve önemli meselelerini görüşmek amacıyla da kullanır.

Bunun yanında evden çıkılmaması gereken bu günlerde arkadaşlarınızdan ve sevdiklerinizden uzak kalmamak ve iletişimi koparmamak amacıyla zoom uygulaması üzerinden görüntülü konuşmayı tercih edebilirsiniz.

Zoom programını telefonunuza, tabletinize, bilgisayarınıza kolayca indirerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Hem kurulumu hem kullanımı son derece kolay olan zoom programı, online derslerde öğrencilere büyük bir fayda sağlamaktadır.

zoom-nasil-giris-yapilir

Zoom Nasıl Kurulur?

Telefondan veya tabletten zoom uygulamasına giriş yapmak isterseniz, app store ya da Google play storedan zoomu indirmeniz gerekmektedir. Ardından halihazırda var olan bir odaya katılacaksanız join meeting seçeneğine basarak, meeting id ve şifreyi girmeniz gerekmektedir.

Diğer bir seçenek olan sign up kısmına tıklarsanız, sizlere kaydolma fırsatı vermektedir. İsim, soy isim, doğum tarihi gibi kişisel bilgilerinizi girdikten sonra kaydolma işleminiz tamamlanmış olmaktadır.

Sign in kısmına basarsanız eğer, sizden e-mailinizi ve şifrenizi ister. Bu bilgilerinizi girerek telefonunuzdan ya da tabletinizden kolayca giriş yapmış olursunuz.

Siz yeni bir görüşme başlatıp arkadaşlarınızla ya da öğrencilerinizle paylaşmak isterseniz, new meeting kısmına tıklamanız gerekmektedir. Açılan sayfadaki meeting id ve şifreyi davet etmek istediğiniz kişilerle paylaştığınız takdirde, görüşmenizi başlatabilirsiniz.

Bilgisayardan zoom uygulamasını kurup giriş yapmak isterseniz, aynı adımları izlemeniz yeterli olacaktır.

Hayatın tamamen online üzerinden devam ettiği bu günlerde zoom uygulaması oldukça rağbet görmektedir. Sizler de yukarıda bahsettiğimiz adımları izleyerek rahatlıkla kendi görüşmenizi oluşturabilir, canlı derslere katılabilir ve toplantılarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Covid-19 salgınının ne zaman biteceği bilinmese de hayatın online olarak devam edeceği, canlı derslerde ve canlı toplantılarda zoom uygulanmasının kullanılmaya devam edileceği biliniyor.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.