Telefonum Neden Şarj Olmuyor Diyenlere Çözüm Yolları

10.12.2020
117
Telefonum Neden Şarj Olmuyor Diyenlere Çözüm Yolları

Telefonum şarj olmuyor diyen birçok kişi için, nedenini bulmak amacıyla basit yöntemler sunacağız. Bu yöntemlerle sorunun nereden ve niçin kaynaklandığını da bulabilirsiniz.

Öncelikle etkileşim alamadığınız şarj kablosunu ve şarj aletini başka bir telefonda deneyin. Kablonun estetik görünümüne bakın, eğer sıyrılma gibi durumlar varsa mutlaka değiştirin. Bantlamak çözüm değildir. Denemeler sonucunda çalıştığını gördüyseniz diğer aşamaya geçelim.

İlk bakmanız gereken yer tabii ki şarj soketinin bulunduğu kısmı kontrol etmek. Sokete cebimizdeki kalan tekstil parçaları girebiliyor. Siz şarj aletini taktığınız vakit, içindeki parçalar etkileşimi engelliyor. Bir diş fırçası veya iğne yardımıyla temizlemeniz gerekiyor. Eğer iğneyle yapıyorsanız bu işlemi, kesinlikle dikkatli olmanız gerekmektedir. Aksi halde sokete ciddi zarar verebilirsiniz. Şarj soketine uyguladığınız işlemin aynısını daha sonra şarj kablosuna da uygulayın.

Telefonun Şarj Aletinin Orijinal Olması Gerekiyor

telefon-sarj-problemi

Telefonunuz orjinal olmayan şarj aletlerini kendi donanımı olarak göremiyor olabilir. Bazı telefonlar bu aygıt bulunamadı uyarısı veriyor. Bu uyarıdan da anlayabilirsiniz. Eğer şarj aletiniz orjinal değilse böyle sorunlarla sık sık karşılaşabilirsiniz.Birçok akıllı telefon modellerinde maalesef ki yazılımsal problemler oluşabilir. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek bir ihtimal çözüm yolu olabilir. Bu yöntemde uygulamalarınız silinecektir, o nedenle dikkatli olun.

Eğer telefon yazılımını güncelledikten sonra böyle bir sorun meydana gelmişse güncellemeyi geri almanızda yeterli olacaktır.

Bu yöntemler sonunda başarıya ulaşamadıysanız mecburen bir telefon tamircisine gitmeniz gerekmektedir. Çünkü yapılabilecek her şeyi yapmış oldunuz. Kesinlikle telefonunuzun ya entegresinde ya da şarj soketinde sorun var.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.