Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

21.12.2020
92
Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Son dönemde yeni telefon modelleri ile birlikte yükselen fiyatlar, kullanıcıları taksitle cep telefonu alınır mı sorusuna yönlendirmeye başladı.

Yeni özelliklere donatılan ve bu nedenle maaliyetleri oldukça yükselen cep telefonları, kredi kartı gibi taksitlendirme seçeneklerine doğru eğilim gösterilmesine yol açtı. Özellikle GSM faturalı operatör kullanıcıları, faturaya ek cep telefonu kampanyalarını tercih etmeye başladı.

Taksitle Cep Telefonu Nasıl Alınır?

Türkiye sınırlarında faaliyet gösteren Vodafone, Turkcell, Türk Telekom gibi GSM operatörleri sayesinde fatura puanınıza göre telefon alma hakkı kazanabilmektesiniz. Son dönemde en çok tercih edilen bu yöntem sayesinde çoğu kullanıcı dilediği telefon modeline taksitle sahip olabiliyor.

Tarifeye Ek Taksitlendirme

Taksitle cep telefonu almak için bu uygulamayı bünyesinde barındıran operatör satış noktalarına giderek isteğinizi beyan etmeniz gerekmektedir. Vade süresince tanımlanan aylık taksit ücretinin ödenmesi koşulunu göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Aksi halde ödeyeceğiniz tutara gecikme faizi uygulanmaktadır. Ayrıca tarifeye ek taksitlendirme de kredi kartıyla ödeme yapma seçeneği de mevcuttur.

Taksitle Cep Telefonu Almak

Tarifeye ek uygulamaları tercih etmeyenlerin yöneldiği taksitle cep telefonu alma seçeneklerinden biri de peşin maliyetten daha fazla bir ücret ödeme koşuluyla cep telefonu satışına izin veren yerlerdir. Popüler marketing şirketleri, potansiyel kullanıcılarına taksitli telefon satışı izni vermektedir. Bu teknoloji marketleri üzerinden de gerek tarifenize ekletme yapabilir gerekse kredi kartı üzerinden taksitli ödeme seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Peki hangi teknoloji marketlerinde bu uygulama geçerlidir?

  • Bimeks teknoloji marketi: İş bankası üzerinden işlem yapılmasını koşul olarak koyan Bimeks sayesinde Turkcell, Vodafone ve Türk Telekomm faturalı hattınıza fiyat taksitlendirmesi yapabilme imkanından faydalanabilirsiniz. Taksit seçeneklerini ise alacağınız cep telefonu fiyatı ve faturalı hattınızın puanlarına göe sorgulatabilirsiniz. Detaylı bilgilendirme için en yakın Bimeks satış noktası ile iletişime geçebilirsiniz.
  • Mediamarkt teknoloji marketi: Denizbank tercihi koşuluyla kredili şekilde cep telefonu satın alabiilirsiniz. 3.500 Tl ücrete kadar olan cep telefonu modelleri için 12 ay vade farkı ödemez, 3.500 Tl üzeri telefon modelleri için ise 6 aylık ödeme gerçekleştirmeniz mümkündür.
  • Teknosa teknoloji marketi: ING bank anlaşmalı olmasıyla birlikte 3.500 Tl üzeri telefon modelleri için peşin fiyatına 6 taksit imkanından, 3500 TL ücrete kadar olan telefon modellerinde ise 12 ay vadeli ödeme seçeneği imkanından yararlanabilirsiniz.
  • Vatan bilgisayar teknoloji marketi: Fibabanka anlaşmalı çalışmalarıyla birlikte VATAN yazıp boşluk bırakıl T.C kimlik numaranızı yazarak 3422’ye gönderebilir ve olumlu dönüş aldığınızda dilediğiniz model cep telefonunu satın alarak taksitli ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca son dönemde senet üzerinden taksitlendirme yapan Evkur gibi iş yerlerinden de kredi kartı ya da nakit ödeme seçenekleriyle dilediğiniz model cep telefonuna sahip olma imkanınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartı kullanmayan ya da nakit senet sistemi üzerinden alışveriş yapmak isteyen kullanıcıları hedefleyen iş yerleri, çoğu kullanıcının tercihi haline gelmiş durumda. Ancak unutmamanız gereken nokta, taksitli ödeme seçeneğinden vade farkının yansıtılmasıdır. Vaade farkını da göz önünde bulundurarak 16 aya kadar taksitlendirme yapabilmektesiniz. Bu sayede yüksek ücretli cep telefonu modellerini satın alırken aynı zamanda kendi ödeme şartlarınıza göre de taksitlendirme imkanından faydalanmış olacaksınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.