Saçların Hızlı Uzamasına Yardımcı Olan Bakım Kürleri

17.10.2020
195
Saçların Hızlı Uzamasına Yardımcı Olan Bakım Kürleri

Saçların hızlı uzamasına yardımcı kürler doğal malzemelerin gücünü kullanacağınız bir çözüm sağlamaktadır.

Turp Kürü

Saç uzatma amacı olanların en etkili çözümlerinden biri turp kürüdür. Bu kürde kükürt içeriği olan turptan faydalanıldığı için düzenli kullanımla sonuç alabilirsiniz. Kullanılacak malzemeler tatlı kaşığı Hint yağı, büyük turp, lavanta yağı, b5 vitaminidir. Vitamin ve lavanta yağını birer kaşık kullanabilirsiniz. Miktara göre sayı da artış yönünde sürdürülebilir.

Uygulanışına gelince saçı uzatan turp kürü için bir karıştırıcı aletine ihtiyacınız olacaktır. Bütün malzemeleri blender kabına koyun ve iyice ezilerek sulandırılmasını sağlayın. Ardından da yağları ekleyerek banyo öncesi saça sürmelisiniz. Yaklaşık 30 dakika önceden saçınızın beklemesi ideal olacaktır. Banyo çıkışında entele otundan da faydalanarak badem yağı ile yeni bir karışımla işleme devam edebilirsiniz. Özellikle hiç uzamayan derecedeki saçlarda bu işlem tavsiye edilir. Bu ikinci bölümdeki işlemde masaj yapmanızın ardından streç filmle saçlarınızı sarmalı ve 15 dakika beklemelisiniz.

Kök Zencefil Tarifi

Saçı uzatan kök zencefil tarifine göre öncelikle ham haldeki zencefili olduğu gibi tencere içine koyarak kaynatın. Bu suyu saçlarınıza sürün ve yarım saat boyunca kullanın. Ardından da ılık suyla durulayabilirsiniz.   Bu işlemin tam verim sağlaması için bir aya kadar sürdürmelisiniz.  Zencefilin içindeki yoğun besin maddelerinin saç köklerini beslemesiyle etki hissedilebilir.

Kükürt Formülüyle Saç Uzatma

Elma sirkesi, lavanta suyu,  bir çay kaşığı kükürt ve çay kaşığı B5 vitamini kullanarak duşlardan önce kullanım yapabilirsiniz. Kükürtle saç uzatma yöntemi bu malzemelerin karışımını yarım saat saçlarınızda bekleterek yerine getirilmiş olur. Bir aya kadar saçlarınızda daha çok etkiyi görebilirsiniz.

Soğan Maskesi

Soğan maskesi yaparak saçlarınızdaki besin değerini artırabilirsiniz. Antibiyotik ve sülfür deposu olduğu için soğan saç diplerine fayda etmektedir. Hazırlayacağınız karışım için 4 tane soğan ve su yeterli olacaktır. 4 tane soğanı rendeleyin ve ufak parçalara bölün.  Hemen ardından içerisine bir litre su ekleyerek 10 dakika kaynatın. 10 dakika dinlendirdiğiniz bu soğan suyunu banyodan sonra saçlarınıza sürün ve ılık suyla yıkayın.  Bu işlemi ayda 4 kere uygulayabilirsiniz.

Aloe Vera Maskesi

saçı besleyin aleo vera bitkisi hızlı saç uzatma yöntemleri arasında etkili tekniklerden biridir. Saçınıza aleo vera jelini yatmadan önce sürün ve sabaha kadar bekletin. Sabah ılık su ve şampuanla saçınızı yıkayın.  Düzenli olarak haftada iki üç kere uygulayabilirsiniz.

Elma Sirkesi Maskesi

Elma sirkesi saçı uzatan etkisini pH dengesini sağlaması ve içindeki zararlı maddeleri azaltıcı etkisiyle sağlıyor. Banyo yaparken saçlarınızı elma sirkesi ile kısmen durulayabilir ve 10 dakika bekleyip etkisini sürdürmesini sağlayabilirsiniz. Elma sirkesini haftada bir kere bir ay boyunca, sonuç alana kadar sürdürebilirsiniz.

Saç Uzatırken Yapılan Hatalar

Saçları uzatmak istiyorsanız bitkisel çözümlere başvurmadan önce bazı hataları da yapmamalısınız. Saçlarınızın uzamasını engelleyen dış etkenler olabilir ve bazıları şunlardır:

  • Makine ile her gün saçı şekillendirmek, telleri ve kökleri yüksek ısı nedeniyle zayıflatabilir.
  • Saçlarınızı kontrolsüz ve yanlış şekilde açık renge boyamak, boyatmak vs.
  • Saç rengini hızlı değiştirmek, arada bir ay gibi süre bırakılması gerekir.
  • Saçlara yanlış ürünler kullanmak saçların uzamasını engelleyen etkenlerdendir.

Saçlarda incelme durumu olduğunda bakım yapmalısınız. Kendi dengeniz dışında olan bir durumda bu önemli bir takviye demektir. Herkesin kendi saçında doğal bir yapı özelliği vardır ve bunun değişmesi iyi değildir. Saça hacim kazandıran, boyunu doğal hızında uzatan tüm uygulamaları kontrollü şekilde kullanmalısınız.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.