Mutlaka Denemeniz Gereken Retro Saç Modelleri!

08.01.2021
78
Mutlaka Denemeniz Gereken Retro Saç Modelleri!

Retro saç modelleri meraklısına birçok kullanım seçeneği sunuyor. Kısa ve uzun saç modelleri yanında omuzda kullanabileceğiniz çeşitli seçenekleri bulabilirsiniz.

Retro Saç Modelleri Nerede Kullanılır?

Retro saç modelleri eskiyi anımsatan ve bugün de kullanılan saç modelleridir ve çeşitli etkinliklerde kolayca yaparak kendinizi farklı bir döneme ait gibi hissedebilirsiniz. Bazı etkinlikler özellikle döneme odaklanarak yapılabiliyor. Bu tür etkinliklerde kendi retro stilinizi yaratabilirsiniz. Günlük hayatta kullanmak isteyeceğiniz birçok modeli yüz hatlarınıza göre seçmelisiniz. Yüz hatlarınız ovalse genelde bütün saç modelleri iyi durabilir. Geniş alınlı ve uzun yüz hatlarınız varsa küt, omuz hizası modeller seçilebilir.

Üstten Bukleli Model

Saçınızın üst bölümünü 3 parçaya ayırın ve bukle haline getirin. Yanlardaki kısımları hafif kabaracak şekilde tutturun ve sabit kalmasını sağlayın. Önde kalan parçayı da alarak kıvırarak bukle rulosu halinde üstten hafif arkaya gelecek şekilde sabitleyin. Saçlarınızın kalan alt kısmını da ayrı 5 parça halinde dalgalı olarak hazırlayın. Retro saçlar için her renkte güzel bir görüntü verir.  Bu modeli at kuyruğu şeklinde de kullanabilirsiniz. Üst bölüm aynı kalır ve arkadan kelebekli, büyük çiçekli vs. bir toka ile daha da gösterişli hale getirebilirsiniz. Saçınızı bigudi ile geceden hazırlayabilirsiniz. İri dalgalar için bu seçenek etkili olacaktır.

Perçemli Yana Ayrılan Model

Saçlarınızın üst kısmını alnınızın bir tam göz bitim hizasından başlayarak ayrılmasını sağlayın. Bu ayrımı diğer tarafa koyarsınız ve ardından sadece alt bukleleri yaparsınız. Omuz hizasındaki saçlarda sıkça kullanılan bir modeldir. Saç ayrımını kendi kullanım şeklinize göre belirleyebilirsiniz. Sol taraftan ayrım yapabileceğiniz gibi sağ taraftan ayrım da olabilir. Dalga boyutuna gelince bu sizin seçiminize kalan bir durumdur. İri dalga isteyenler, maşa kullanımını buna göre yapabilir.

Alında Taş Görüntülü Dalgalı Modeller

Taşlı bir taç modelini dalgalı hale getirdiğiniz saçlarınızın üzerinden geçirin ve hafif yan tarafta desenin tam görünmesini sağlayın. Kısa küt saçlar, omuz hizası ve uzun saç modelleri bu modelde güzel görünmektedir.

retro-sac-nasil-yapilir

Katlı Kısa Kesim Saçlar

Katlı ve kısa saç modellerini güzel bir retro model görüntüsü elde etmek için yaptırabilirsiniz. Kısalık ayarınızı kendiniz belirleyebilirsiniz. Bir miktar alttan uzunluk bırakabilir ve kendiliğinden hareketli bir tasarım bulabilirsiniz. Bu saç modeli kullanıcıları yaz dönemlerinde ve genel olarak uzun saçtan sıkılanlara beklentileri karşılayan çözümler sunacaktır.

Önden Örgülü Düz Saç

Örgülü saçlar güncelliğini koruyan ve görsel açıdan da en sevimli saç modellerindendir. Önlerden iki yanda da birer tutamı alarak ayrı ayrı örün. Kalınlığı saçlarınızın durumuna göre ayarlayabilirsiniz.  Saçınızı tam ortadan ayırırsanız örgü eşit şekilde iki yandan da görülecektir.  Sarı, çikolata renkler, kızıl tonları bu renkle güzel görünür.

Kabartmalı Saç Modeli

Saçlarınızın üst bölümünü tepeden toplarken kabartarak kullanmak isteyebilirsiniz. Geri kalan kısımları dalgalı halde kullanarak, genel görüntüyü bütün olarak iyileştirebilirsiniz. Kabarık saçları önce kabartıp ardından toplamalısınız.

Yarım Arkaya Bağlı Saçlar

Yarım toplanan saç modelleri geçmişten bugüne her daim güncelliğini koruyor. Kulak hizasında topladığınız saçlarınızı arkada bir araya getirirken büyük veya orta boy tokalardan yararlanabilirsiniz. Saçınızı bu model için ortadan ikiye ayırabileceğiniz gibi bir bölüme kaçmış şekilde de ayırabilir ve toparlayabilirsiniz. Yarım toplanan saç modellerinde kalan saçlarınızı hafi bukle halinde kullanmak değişik bir hava da katacaktır.   Kısa küt saçlarda yarım toplayacaksanız saçlarınızı hafif yanlardan çıkacak şekilde de kullanabilirsiniz. Kıvırcık ve kısa saçlarda bu model zor olabilir.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.