Mükemmel Kaşlar İçin 6 Önemli Adım

14.01.2021
58
Mükemmel Kaşlar İçin 6 Önemli Adım

Yüz ifadeleri açısından kaş tasarımı önemli bazı detayları barındırmaktadır. Kaşlarınızı jiletle kazımak yapay görüntüye neden olabilir.

Göz Yapısına Uyan Şekli Seçin

Her gözün yapısı ve kaş şekli değişiktir. Kaşlardan bazıları göz kenarına kadar gelirken bazısı daha paralel görünebilir. Kendi göz yapınız için doğru seçimi bulurken doğal kaş miktarınızı da dikkate alarak göz kenarınıza çapraz biçimde ayarlama yapılabilir.

Kaştaki Hatları Belirleyin

Kaş almak ve ideal şekli bulmak için önce bir göz kalemi vs. ile taslak çizim yapabilirsiniz. Kaşı alırken belirli bir hat çizimi yaptığınızda eşit kaş oluşumuna da büyük katkı sağlarsınız. Bir işe başlarken önce nasıl bir yol alacağınızı bilmek en önemli konudur. Planlı ve ne yapacağınızı bilerek hareket ederseniz işlerinizde doğru şekilde yol da alabilirsiniz. Resim yaparken taslak çizim akabinde boya olması gibi bir mantık yürütmek mümkündür. İyi sonuçlar alırsınız.

kas-sekillendirme-yontemleri

Dışardan İçeri Fazlalıkları Alın

Çizdiğiniz hatların dışında kalan bölümleri cımbız ya da deriyi tahriş etmeyecek ip,  ağda kullanarak en dışardan başlayarak almalısınız. Genel hatta iç kısımlara girmemek gerekir. Aksi halde boşluklar olacaktır.  Kaşlarda fazlalıkları almak için çizmeden işlem yapacaksanız sadece en dışardaki görünen ve hat dışında oluşan çıkıntıları almalısınız.

Boşlukları Kalemle Doldurun

Kaşlarda birçok kişi eşitliği sağlamak istemektedir. Bu zor görünen bir durum olmakla beraber genel kontrol amacı da taşır. Kaşlarınızı aldıktan sonra taramalı, bir tarafta fazlalık olup olmadığını bulmalısınız. Kalemle boşlukları da doldurarak yapay görüntü olmayacak şekilde ayarlama yapabilirsiniz. Kullandığınız kaş kalemi açık tonlarda olursa daha doğal olacaktır. Eğer kaş kaleminiz yoksa kurşun kalemi hafif ucu ıslanacak şekilde ayarlayıp sürebilirsiniz. Genel olarak kaş kaleminizi çok koyu seçmemeniz önerilir. Bütünüyle kaşı boyamadan şekil vermek ve akmasını engellemek önemlidir.

Kaş Altına Kapatıcı Sürün

Kaş alt kısımlarına kapatıcı ve aydınlatıcı vs. sürdüğünüzde şekli daha da ortaya çıkacaktır. Pudra ile de tonu bir tık açabilirsiniz. Far öncesi sürülen malzemede kaş altından başladığınızda güzel bir makyaj zemini de sağlamış olursunuz. Kaş kalemi ile bu bölümleri belirginleştirebilirsiniz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.